shkoder

Fundjavë Ndryshe hap qendrën e saj të re në Shkodër

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” inaguroi sot qendrën e re në qytetin e Shkodrës. Vullnetarë të fondacionit ishin të pranishëm në ceremoninë e inagurimit. Kjo qendër i shtohet të tjerave të hapura në Pogradec, Durrës, Elbasan, Vlorë, Dibër dhe sigurisht me korpusin qendror në Tiranë. Drejtori i “Fundjavë Ndryshe” Arbër Hajdari, ftoi të gjithë të rinjtë, por […]

ddd

Emocionuese/ Shtëpia e re e familjes Sorra

Të gjithë ne e mbajmë mend rastin prekës të familjes Sorra, të cilët jetonin në kushte ekstreme. Babai i sëmurë nga kanceri, tre fëmijët e vegjël plot ëndrra dhe shpresë në sytë e tyre dhe nëna që mbante gjithë barrën e familjes. Pas publikimit të tyre në emisionin “STOP” erdhi reagimi i papritur dhe i […]

U digjet shtëpia, familja Huqi apelon për ndihmë

Familjes Huqi iu dogj shtëpia, fatkeqësisht kryefamiljari i paralizuar që gjendej brenda në banesë ndërroi jetë , duke lënë pas bashkëshorten dhe dy fëmijët e tij gjashtë dhe katër vjeç. Familja e pashpresë, apelon për ndihmë. Fundjavë Ndryshe gjendet pranë tyre në këto momente dhe ka marrë përsipër rregullimin e shtëpisë dhe çdo shqetësim tjetër. […]

DASH mirëpret “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari mes liderëve më të rinj botërorë

Drejtori i fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari përfaqëson Shqipërinë në programin e Vizitorit Udhëheqës Ndërkombëtar (IVLP) për “Vullnetarizmin dhe Veprimin Qytetar.” Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të ambasadës amerikane në Tiranë. Gjithashtu në këtë faqe janë postuar tre foto të takimeve që Arbër Hajdari ka marrë pjesë. Drejtuesi i fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, është ftuar […]