sss

3 Vjet Fundjavë Ndryshe, emocion dhe solidaritet!

Fundjavë Ndryshe festoi tre vjetorin e themelimit të saj pak ditë më parë. Pjesë e këtij organizimi u bënë të gjithë bamirësit dhe vullnetarët e Fundjavë Ndryshe së bashku me familjet në nevojë që janë ndihmuar. Gjatë ceremonisë u dhanë disa cmime të cilat konsistonin në promovimin e vullnetarizmit dhe vlerave më të larta humane. […]

111

Bëhu pjesë e fushatës “Dhuro një çantë”

Për të tretin vit rradhazi Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” startoi fushatën e mbledhjes së çantave të shkollës për fëmijët në nevojë, fushatën “Dhuro një çantë”. Çdo kush që ka dëshirë t’i dhurojë një çantë një prej fëmijëve të familjes së madhe Fundjavë Ndryshe mund të bëhet lehtësisht pjesë e këtij organizimi. Ti mund të dhurosh çantën […]

66

Histori frymëzimi! Ja si mori fund vuajtja e gjashtë motrave jetime nga Kukësi

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe”,  mori përsipër të ndihmonte 6 motra jetime, të cilat fatkeqësisht kishin humbur edhe nënën edhe babanë. Sikur të mos mjaftonte kjo ato jetonin në kushte shumë të vështira ekonomike. Që nga dita kur ato humbën nënën e tyre, gjashtë vajzat humbën edhe kujdesin dhe dashurinë prindërore, shtëpinë, të drejtën për t’u shkolluar […]

shkoder

Fundjavë Ndryshe hap qendrën e saj të re në Shkodër

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” inaguroi sot qendrën e re në qytetin e Shkodrës. Vullnetarë të fondacionit ishin të pranishëm në ceremoninë e inagurimit. Kjo qendër i shtohet të tjerave të hapura në Pogradec, Durrës, Elbasan, Vlorë, Dibër dhe sigurisht me korpusin qendror në Tiranë. Drejtori i “Fundjavë Ndryshe” Arbër Hajdari, ftoi të gjithë të rinjtë, por […]

ddd

Emocionuese/ Shtëpia e re e familjes Sorra

Të gjithë ne e mbajmë mend rastin prekës të familjes Sorra, të cilët jetonin në kushte ekstreme. Babai i sëmurë nga kanceri, tre fëmijët e vegjël plot ëndrra dhe shpresë në sytë e tyre dhe nëna që mbante gjithë barrën e familjes. Pas publikimit të tyre në emisionin “STOP” erdhi reagimi i papritur dhe i […]

U digjet shtëpia, familja Huqi apelon për ndihmë

Familjes Huqi iu dogj shtëpia, fatkeqësisht kryefamiljari i paralizuar që gjendej brenda në banesë ndërroi jetë , duke lënë pas bashkëshorten dhe dy fëmijët e tij gjashtë dhe katër vjeç. Familja e pashpresë, apelon për ndihmë. Fundjavë Ndryshe gjendet pranë tyre në këto momente dhe ka marrë përsipër rregullimin e shtëpisë dhe çdo shqetësim tjetër. […]