16

“Fundjavë Ndryshe”, krahu i djathtë i operacionit humanitar/ Rama: Mirënjohje për sakrificën

Ndërsa vendi ndodhet në izolim prej koronavirusit, nevojat e njerëzve në vështirësi ekonomike janë të shumta. Për këtë arsye, prej disa javësh fondacioni “Fundjavë Ndryshe” ndodhet në terren për të shpërndarë ndihma. Duke shkuar në çdo qytet dhe fshat të vendit, për të dhënë ushqime dhe produkte të higjienës si sapunë, detergjentë, desifektantë. Duke ruajtur […]

19

“Fundjavë Ndryshe” në Bubq, vazhdon shpërndarja masive e ndihmave për familjet e varfra në izolim

Shqipëria vazhdon të jetë në gjendje të jashtëzkonsme, si pasojë e koronavirusit. Ndaj edhe qeveria ka marr masa të shumta kufizuese me qëllim frenimin e virusit. Qarkullimi i makinave dhe i këmbësorëve është i lejuar vetëm në orare të përcaktuara. Ndaj edhe shumica e popullsisë është vetizoluar në shtëpi. Prej fillimit të kësaj situate fondacioni […]

page

Aksion kombëtar/ Ministria e Mbrojtjes bashkëpunim me “Fundjavë Ndryshe” për shpërndarjen e ndihmave

Teksa vendi ndodhet në një gjendje emergjence për shkak të koronavirusit, kryeministri Edi Rama njoftoi një aksion në bashkëpunim me “Fundjavë Ndryshe”. Bëhet fjalë për nisjen e operacionit të madh kombëtar për shpërndarjen e ndihmave për personat në nevojë. Kreu i qeverisë rikujton partneritetin që ka bërë me këtë fondacion, për ndërtimin e qendrës së […]

111147581_coronavirus-italy_hero_afp_1-1

Shqipëria nën izolim nga koronavirus, “Fundjavë Ndryshe” ndihma për 8,000 familje në nevojë

Në një kohë kur qeveria është duke përforcuar masat për frenimin e koronavirusit, fondacioni “Fundjavë Ndryshe” është pranë gjithë familjeve të izoluara. Menjëherë pas konfirmimit të rasteve të të prekurve me COVID-19 dhe shtrëngimit të masave nga autoritetet, drejtuesi i fondacionit, Arbër Hajdari bëri me dije po përgatiteshin nga fondi i emergjencës pako ushqimore dhe […]

89653213_2908734465859690_650708560618979328_o

Koronavirusi në Shqipëri/ “Fundjavë Ndryshe” përgatit ndihma për mbi 5000 familje

COVID-19 prej disa ditësh tashmë ka mbërritur edhe në Shqipëri dhe të shumta janë ato familje që përpos varfërisë, aktualisht mbajnë mbi supe edhe “panikun” se mos preken nga virusi në fjalë. Ndërkohë “Fundjavë Ndryshe”, prej disa ditësh është duke mbledhur ndihma, me qëllim shpërndarjen e tyre te njerëzit në nevojë. Drejtuesi i Fondacionit “Fundjavë […]